Terapeutyczny ogród zimowy

Od dnia 02.01.2012 r.  wszyscy pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego im ks. Jerzego Popiełuszki regularnie korzystają z terapeutycznego ogrodu zimowego.

Wykwalifikowana kadra ZPO prowadzi zarówno czynną terapię z zastosowaniem oddziaływań o wielozakresowym spektrum działania jak i bierną terapię polisensoryczną wykorzystując wszystkie elementy stymulacyjne dostarczane przez Ogród.

 

Prowadzone są różne rodzaje zajęć z pacjentami min.:

  • zajęcia grupowe obejmujące: trening poczucia rzeczywistości, terapię prokognitywną (jej celem jest poprawa pamięci i sprawności intelektualnej; wymaga aktywnej współpracy pacjenta i terapeuty) oraz inne formy pracy z pacjentem (biblioterapia, muzykoterapia, choreoterapia).
  • zabiegi rehabilitacyjne z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia do funkcjonalnej terapii ręki „ARMEO”
  • terapia z wykorzystaniem system treningu funkcji poznawczych “RehaCom”
  • relaksacja pacjentów przebywających w łóżkach i na wózkach inwalidzkich
  • opiekę duszpasterską

Wszystkie zajęcia odbywają się w otoczeniu roślinności dostarczającej bodźców wizualnych, zapachowych, dotykowych. Ponadto ogród wyposażony jest w podwieszany sufit „SKY CELINGS” imitujący niebo wraz z poruszającymi się po nim chmurami, fontanny zapewniające naturalny szum wody, sprzęt audio pozwalający wzbogacić terapię o odgłosy natury.

Skip to content